Pojďte se dozvědět více

O mně a mých masážích

Ave massage therapy

Holistické masáže s Helenou: Přirozená cesta k relaxaci

Masážím jsem se začala věnovat v roce 2012. Léta tréninku v Anglii, USA a České republice s podobně smýšlejícími experty mě naučila sdílet své zkušenosti v podobě kombinace servisu a osvěty.

Mezi mé pracovní zkušenosti patří:

  • 2014 Londýn – masážní studio v obchůdku s polskou dorgerií Cremoteka,
  • 2018 USA – mobilní masáže v Las Vegas a Los Angeles,
  • 2018 Praha – OSVČ pro pěti hvězdičkové hotely King David, King Charles, Les Palais, Carlo IV., Mandarin Oriental, pro masážní studio Chillin a vlastní masážní studio. Po mateřské dovolené jsem zpět s novým názvem na novém místě.

Součástí tohoto poslání, které mě tolik naplňuje, je samozřejmě nutnost neustálého rozvoje. Proto jsem se během let praxe nepřestala účastnit kurzů, kdykoli to jen bylo možné. Mám opravdovou vášeň pro pomáhání od bolestí pomocí svých znalostí a individuálního přístupu a jsem odhodlaná pomáhat klientům k postupnému zlepšení za účelem kvalitního vyrovnaného života.

Helena Tomášková

Moje mise

Sílá a rovnováha

Mým cílem je, aby se zákazníci stali účastníky své terapie. Chci, aby porozuměli, jakou moc mají doopravdy nad svým tělem a myslí a jak každý orgán a symptom je součástí komplexního systému. Hledání řešení chronických potíží stejně jako absolutní relaxace vyžadují určitou míru vypěstované citlivosti, kterou nepřestanu zdokonalovat. Konečným důsledkem by vždy mělo být zlepšení vedoucí k životu v plné síle a rovnováze.

Kvalifikace

2010 – Fitness Instruktor CYQ Level 2 (Central Bedfordshire College, Velká Británie)

2011 – Anatomie a fyziologie VTCT Level 3 (Barnfield College, Velká Británie)

2012 – Švédská masáž VTCT Level 3 (Barnfield College, Velká Británie)

2014 – Sportovní a léčebné masáže BTEC Level 5 (Essentials for Health Ltd., Velká Británie)

2014 – Kinesio Taping Fundamental and Advanced KT1 & 2 (Kinesio Taping Association International, Velká Británie)

2015 – Přirozená liftingová a omlazující masáž obličeje (Training School for Massage, Beauty & Healing, Velká Británie)

2017 – Těhotenská masáž (Institute of Somatic Therapy, USA)

2018 – Masér pro sportovní a rekondiční masáže (Dexter Academy, Praha)

2018 – Deep Tissue Massage (Dexter Academy, Praha)

2018 – Dornova metoda Plus, Dornplus a Breussova masáž (Prouzová Púry, Brno)

2018 – Léčení Pránou (Master Choa Kok Sui Institute for Inner Studies, Praha)

2019 – Uvolňování fascií (Stanislav Flandera, Praha)

2019 – Uvolňovací techniky (Stanislav Flandera, Praha)

2019 – Hloubková masáž krku (Stanislav Flandera, Praha)

2022 – Baňkování v regeneraci (EduSpa College, Praha)

2023 – IASTM Deep Tissue massage (Michael Eric Everson, Praha)

2023 – Sports Massage: Muscle Energy Technique (Michael Eric Everson, Praha)

2023 – Funkční anatomie a Pokročilé rekondiční techniky (Mgr. et Bc. Libor Koutný, Praha)

2023 – Colombian Wood Therapy – Maderoterapia (Sarah Leanne, Praha)

2023 – Taping v těhotenství a po porodu (Mama Baby Studio, Praha)

2024 – Těhotenská masáž (Mama Baby Studio, Praha)

2024 – Bukální a liftingová masáž obličeje (Inprov s.r.o., Brno)

Moje filozofie

Když ke mně přijdete na masáž, nejprve se Vás zeptám, co je pro Vás účelem a cílem masáže. Nejdůležitější je pro mě rozlišit, zda jste přišli spíše relaxovat a nebo se hlavně vypořádat s bolestí. Podle toho uděláme buď posouzení držení těla apod. a zaměříme se na hloubkové techniky, nebo si lehnete, budete odpočívat a necháte se unášet tokem masáže. Nemíchám hloubkové a relaxační techniky z důvodu kontraproduktivity. Jaké dáváme tělu impulsy a signály, tak nám bude reagovat. Jsem přesvědčena, dle zkušeností i mých nejvíce inspirativních mentorů, že v tomto ohledu nechci tělo mást. I při relaxační masáži je samozřejmě možné v určitých oblastech přitlačit či zůstat o něco déle a i při hloubkové lze například masírovat hlavu. Uvolnění však přichází z jiných příčin.

Oleje, které používám, musí být vždy přírodní v BIO kvalitě, lisované za studena. Mou nejoblíbenější je česká značka Saloos, jejíž kvalitě věřím a která je i běžně dostupná v obchodech, pokud si ji také oblíbíte. Nabízí oleje s různými přednostmi, od aromaterapie po vyživení pokožky.

Hudba je nedílnou součástí masáže. Užívám si sílu resonancí frekvenční terapie, mohu Vám však pustit i klavírní relaxační hudbu, zpěv velryb, tibetskou mantru nebo energičtější chillstep.

Hygiena. Vše z bavlny, vše peru na 90. Pro každého mám nachystán dostatek čistých ručníků. Hygiena, ekologie i Váš komfort jsou pro mě prioritami, které se snažím vybalancovat.

Soukromí je pro mě otázkou úcty k lidem. Dbám na vysoké standardy při zakrývání klientů. Na svléknutí i obléknutí máte úplné soukromí.

Klid. Mezi masážemi dodržuji alespoň patnácti minutové mezery, abych měla dostatek času rozloučení a úklid. Po masáži Vám nabídnu šálek čaje, který si můžete beze spěchu vychutnat v čekárně salonu. Nepřekračuji malý počet masáží za den, abych se udržela uvolněná, klidná a energická.

Mí klienti ví, že u mě je vše o komunikaci. Ať jde o Vaše očekávání či přizpůsobení masáže speciálním požadavkům, chápu a cením si lidské osobitosti a nikdy bych nechtěla generalizovat, co chtějí všichni nebo jak má každá masáž vypadat. Zároveň jsem otevřena novým přístupům či nápadům, ráda nahlížím na vše z mnoha úhlů pohledu. Chcete-li se mnou cokoli sdílet, pojďme si o tom popovídat.

Helena je jedna z nejlepších, u které jsem kdy byla. Měla jsem problém se skřípnutým nervem v krku/rameni a Helena mi pomohla i pár hodin před taneční soutěží. Opravdu své práci rozumí, je trpělivá. Rozhodně bych ji doporučila každému, kdo potřebuje něco spravit anebo jen relaxovat.

Masáže Praha, Massage Prague
Jana V.
Los Angeles

Kontakt

Helena tomášková
IČO: 06086861
Adresa

SALON PRO TEBE, Šrobárova 17, Praha 130 00

Otevírací doba

Pondělí, čtvrtek, pátek
09:30 - 18:00

Kontakt

Mob: +420 732 908 442
Email: info@avetherapy.cz

cs_CZCzech